Wychowanie fizyczne w Gimnazjum 56

Drukuj PDF

Wychowanie fizyczne w Gimnazjum nr 56

 

Sport w szkole był, jest, będzie podstawowym i najważniejszym narzędziem do kształtowania zdrowia dzieci poprzez wysiłek fizyczny. Aktywność ruchowa na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajęciach dodatkowych musi być prowadzona w sposób elastyczny, przemyślany i merytoryczny, aby wszyscy uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Trzeba jasno zaznaczyć, że istotą wychowania fizycznego jest wykształcenie u dzieci chęci dobrowolnego ruchu, wysiłku sportowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Wychowanie fizyczne powinno nauczyć dzieci, jak dbać o swoje ciało w przyszłości, w której po zakończeniu procesu edukacyjnego lekcji WF nie będzie. To sprawia, że wychowanie fizyczne zawsze należy postrzegać jako receptę na zdrowie i sprawność, która może towarzyszyć dzieciom do później starości.

Sport to zdrowie - hasło i myśl przewodnia Gimnazjum 56. W naszym Gimnazjum staramy się rozwijać sprawności uczniów oraz wiedzę sportową wszystkich uczniów i tych bardziej uzdolnionych ruchowo i tych mniej. Dla nas każdy uczeń jest ważny, dla nas każdy zasługuję na 5 - tkę. Cały proces kształtowania zdolności ruchowych dzieci, został z premedytacją dopasowany do możliwości każdego ucznia. Wychowanie fizyczne w Gimnazjum nr 56 stało się skuteczne poprzez:

  • System oceniania - innowacyjny system, który nie ocenia wyników sportowych, lecz wysiłek, jaki uczeń wkłada w lekcję wychowania fizycznego. System premiuje dzieci, które aktywnie i regularnie ćwiczą, traktując oceny z testów sprawnościowych jako uzupełnienie końcowej oceny.

 

  • Atrakcyjne forma lekcji - program nauczania jest elastyczny i zmienia się w zależności od preferencji sportowych danej klasy. Worek z dyscyplinami sportowymi wykorzystywanymi na lekcji jest przeogromny oraz, co należy zaznaczyć, współczesny. Prowadzone są zajęcia z tańców, fitness, aerobik, fitball, zajęcia na siłowi, piłka nożna, siatkowa, koszykówka, tenis stołowy i wiele innych.

 

  • Zajęcia dodatkowe - w Gimnazjum nr 56 organizujemy wolny czas uczniów poprzez zajęcia sportowe - popołudniowe. Każdy znajdzie coś dla siebie z bogatej oferty zajęć. Prowadzimy: piłkę siatkową, aerobik i fitness, piłkę nożną, koszykówkę, tenis stołowy oraz zajęcia siłowe - idealna alternatywa dla komputera.

 

  • Zawody sportowe - uczestniczymy w szkolnych igrzyskach sportowych, imprezach międzyszkolnych oraz prowadzimy wewnątrzszkolne turnieje sportowe z piłki nożnej, siatkówki i tenisa stołowego. Cel ? promocja sportu wśród młodzieży.

 

  • Kompetentna kadra nauczycieli - nauczyciele prowadzący lekcje wychowania fizycznego tworzą wspaniały zespół, który sprawdza się w stu procentach.

Magister Andrzelika Godlewska

"W Gimnazjum 56 uczę od 2000 roku. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, uzyskując dodatkowo tytuł trenera II klasy z piłki ręcznej. Z tą dyscypliną związana byłam od szkoły podstawowej, aż do ukończenia studiów grając w zespole II ligowym AZS AWF Poznań. Doceniam w swoich uczniach wkład i zaangażowanie w lekcje, staram się motywować ich do podejmowania wysiłku i zachęcać do krzewienia kultury fizycznej w szkole i poza nią. Prowadzę zajęcia pozalekcyjne z siatkówki i koszykówki, umożliwiając tym samym rozwijanie wśród młodzieży zamiłowania do ulubionej dyscypliny sportowej".

Magister Magdalena Piątkowska:

"Od 7 roku życia jestem tancerką a od 10 lat jestem również instruktorem i choreografem. Na lekcjach wychowania fizycznego staram się zapoznać młodzież z niekonwencjonalnymi formami prowadzenia zajęć np. Robinson Cruzo, bieg patrolowy. Poza lekcjami prowadzę zajęcia taneczne gdzie młodzież zgłębia tajniki tańca nowoczesnego, jazzu oraz wszelkich form streetowych".

Magister Łukasz Grabowski

"Praca w szkole to moja pasja, a sukcesy moich uczniów to moje sukcesy. Od wielu lat związany jestem z piłką siatkową, którą uprawiałem z dużymi sukcesami na poziomie I i II ligi PZPS. Na lekcjach kładę nacisk na poprawę cech motorycznych, preferuję piłkę siatkową i koszykówkę, które uczą współpracy i dostarczają uczynią dużo radości.  Posiadam i doświadczenie i wysokie kwalifikacje: jestem specjalistą fitness (Współtwórcą największych w Polsce serwisów sportowych dla osób dbających o sylwetkę: Trener.pl, Vitalia pl), instruktorem gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej, i instruktorem piłki siatkowej, ręcznej i gimnastyki sportowej".

Magister Krzysztof Urbanowicz:

"Od wielu lat trenuję piłkę nożną, grałem m.in. w Warcie Poznań i Lechu Poznań w drużynach młodzieżowych, co niewątpliwie było przyczyną rozwijania się w kierunku trenera tej dyscypliny sportu. Na lekcjach wychowania fizycznego najbardziej cenię zaangażowanie i determinację, mniej umiejętności i sprawność fizyczną. Na zajęciach dodatkowych skupiam się głównie na dwóch dyscyplinach sportu - piłce nożnej i tenisie stołowym. Oba te sporty mają wielu zwolenników wśród uczniów Gimnazjum, którzy chcieliby uczyć się gry na wyższym poziomie".

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Ulti Clocks content

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
29 Sierpnia 2016
Imieniny obchodzą
Flora, Jan, Racibor, Sabina
Do końca roku zostało 125 dni.
Zodiak: Panna
You are here:   HomeSPORT